Příběh společnosti Promet Prefix

Historie společnosti, která sídlí v Ratiboři u Vsetína, se datuje od roku 1903, kdy zde menší skupina pracovníků založila malou dílnu pro výrobu náhradních dílů do obuvnických strojů.

Dnes je PROMET PREFIX moderní obráběcí společnost s přesností obrábění litých a svařovaných dílů až 0,01 mm. Našimi zákazníky jsou například přední výrobci výtahových systémů a další strojírenské společnosti. 

nedaleko slévárny PROMET FOUNDRY, kdy tyto dvě společnosti tvoří optimální kombinaci výrobních procesů, které lze zákazníkům poskytnout.

Odlitky nejen z naší slévárny jsou v PROMET PREFIX obrobeny a finalizovány včetně nátěru. Ty pak putují k finálním zákazníkům připraveny k montáži. Naše obrobna tak zastává roli strategické akvizice, díky níž zvyšujeme přidanou hodnotu dílů z naší výroby. Na ploše 5000 m2 se rozkládá strojový park složený ze strojů zajišťujících velmi přesné obrábění na CNC strojích pro rotační, horizontální nebo vertikální součásti.

Obráběné produkty je možno dokončit s velkou přesností (0,01 mm) na dokončovacím vyvrtávacím stroji. Nejnovější přírůstek strojového parku realizovala společnost v roce 2019, kdy zrealizovala významnou investici do 5-osého obráběcího centra značky HEDELIUS z řady T s neomezeným otočným hlavním vřetenem.  

Všechny technologické procesy včetně obrábění, vyvrtávání, frézování, vrtání, broušení a konečné povrchové úpravy včetně lakování jsou podporovány interním střediskem kontroly kvality vybaveným moderními měřícími zařízeními. Společnost disponuje i doplňujícími technologiemi, průmyslovou lakovnou pro stříkání a lakování dílů ekologickými barvami včetně chemického odmaštění. Mezi nejvýznamnější zákazníky společnosti PROMET PREFIX patří například STAHL či výrobce výtahů a eskalátorů švýcarský Schindler. 

Součástí skupiny PROMET GROUP se společnost PROMET PREFIX stala v roce 2016.  

Historie společnosti se datuje od roku 1903, kdy zde nevelká skupina pracovníků založila malou dílnu pro výrobu náhradních dílů do obuvnických strojů. Ta se postupně kolem roku 1907 pustila i do produkce jednoduchých strojů vlastní konstrukce.  Počátkem nového tisíciletí, na sklonku září 2000, společnost Prefix s.r.o. koupila ve veřejné obchodní soutěži 100 % akcií ZPS-ZV a k 1.1.2001 vznikla společnost ZPS Prefix a.s., která se v následujících letech zařadila mezi celosvětově největší a nejvýznamnější výrobce obuvnických strojů.

Společnost se též zabývala vývojem, výrobou, montáží a prodejem CNC soustruhů včetně dodávek náhradních dílů a zajišťováním servisu. Oba tyto projekty byly později převedeny do jiných společností, avšak výrobní prostory jako strojový park, a především tým zkušených pracovníků s neocenitelnými zkušenostmi napříč profesemi, zůstal.  

Společnost PROMET PREFIX plánuje investice do modernizace výrobních technologií. Pro tento záměr a myšlenku má k dispozici ještě dalších 3000 m2 volných ploch, ty jsou připraveny pro vstup dalších výrobních projektů, které značí důležitou podporu v posílení výrobních kapacit. 

27. 9. 2023 Promet Prefix

Tento web používá soubory cookie.

Soubory cookie používáme k personalizaci obsahu a reklam, poskytování funkcí sociálních médií a analýze naší návštěvnosti. Informace o vašem používání našich stránek také sdílíme s našimi partnery v oblasti sociálních médií, reklamy a analýzy, kteří je mohou kombinovat s dalšími informacemi, které jste jim poskytli, nebo které shromáždili při vašem používání jejich služeb.

Zakázat vše
Upravit jednotlivě
Povolit vše